Scorpio heeft jou nodig! Ga snel naar deze pagina en help mee met de website!

Radiomarathon (SOS Blok)

Tussen 21u en 24u kan je terecht bij het SOS Blok callcenter.
Meer studiehulp nodig? www.studie-pal.be 
 
De Leuvense Oude Markt en Radio Scorpio slaan de handen in elkaar. Acht dagen lang zal de oudste vrije radio van België 24/24 uitzenden vanuit een tijdelijke studio op de Oude Markt. Naast de live avondprogrammatie, die gewoon doorloopt, worden de 18 ‘vrije’ uren per dag (die normaliter door nonstoplijsten gevuld worden) voor de gelegenheid omgedoopt tot 'SOS BLOK'. De blokkende studenten worden daarin verwend met support, wake-up calls, straffe studentenverhalen maar ook verschillende live sessies met Leuvense bands.

Met Peer Assisted Learning project (PAL) wil de radiozender de studenten in de blokperiode helpen, met ondersteuning van de provincie Vlaams-Brabant. De website www.studie-PAL.be doet dienst als een digitaal prikbord waar studenten elkaar kunnen vinden en helpen. Radio Scorpio vzw is de motor achter dit project en wil dit op een innovatieve manier promoten via de radio. Er zal van 29 mei tot 13 juni ook elke avond een call center operationeel zijn waarop studenten terecht kunnen met grote en kleine vragen.
 
 
di 5 juni 2012 - 13:12
0

Zonder de volgende bedrijven was de marathon onmogelijk geweest.
  

di 5 juni 2012 - 00:09
0

Vandaag zaten we opnieuw binnen in onze pop-up-studio in de toekomstige 'Saloon', gezien de miezerige en soms stortige regen. Gelukkig werd onze dag opgefleurd door heel wat interessante interviews en bruisende optredens.

Een belangrijke eerste gast was Kris Strybos (aka Scale van de St. Andries MC's) die ons de toppers van de Vlaamse Hip-Hop-scene voorschotelde op een bedje van zwoel Antwerps. Carmien Michiels bracht ons pracht van een andere vorm, met haar eigen teksten en zwoele stem.

Vervolgens was het tijd voor unplugged sessies. Beginnen deden we met Tim en zijn gitaar, waarna we overgingen naar Roeland Van Dooren en zijn 3 analoge vintage synthesizers. Een genre plakken op zijn muziek bleek moeilijk, maar iedereen was wél echt mee met zijn beats.

Een volgende 'unplugged' was voor Hkm van 6TG uit het Brusselse. Een man met een boodschap, vuur in zijn woorden en opgenomen instrumentale ondersteuning. The man blew us away guys.

In het laatste uur dan kregen we nog bezoek van professor Duval van het departement computerwetenschappen en hij gaf al een examenvraag weg. Ook preses van Historia Cédric Suttels kwam praten over blokken en examens en natuurlijk hadden we ons dagelijks biertje met de biertherapeuten - vandaag een St. Bernardus Abt. Njam.

ma 4 juni 2012 - 19:35
0

Het was niet de meest stralende dag wat het weer betrof, maar wel ideaal om vanuit je luie zetel wat algemene kennis op te doen. Zo kon je rond de middag je Aardrijkskunde een beetje bijschaven via je favoriete zender.

Eerst ontvingen we echter enkele hoogstaande gasten in onze pop-up studio die niet onbekend zijn bij Radio Scorpio. Ivan de Vadder gaf de aftrap, gevolgd door Paul Kellens. Die laatste wist ons meer te vertellen over zijn loopbaan na zijn eerste stapjes in de media-wereld bij de oudse vrije radiozender van België. De centrale boodschap is dus: er is toekomst na Scorpio, Hoewel hij later bij televisie is gaan werken, blijft radio toch top.

Ook al ging het daarna over serieuze onderwerpen, we hielden het plezant. Op een luchtige manier werden we dan ook onderhouden over Griekenland en de vraag of het al dan niet een goede zaak zou zijn om ze in de Eurozone te houden. Zo niet zouden feta, ouzo en dergerlijken hier een pak goedkoper worden. Maar voor JEF Leuven-voorzitter Peter Oomsels krijgt de uitsluiting van Griekenland een volmondig: NEE.

Na wat moeilijke woorden (buitenlands- en grenzenbeleid) konden we onze wereldkennis wat aanscherpen. Wit-Rusland heeft als hoofdstad Minsk en heeft als buurlanden Rusland, Oekraïne, Polen, Litouwen en Letland. Zo, dat weten we dan ook weeral.

Rond de klok van drie kwam ook schepen van cultuur en studentenzaken Denise Vandevoort haar zegje doen over examens, Leuven en studenten.


Natuurlijk niet vergeten: muziek! Zo kwam er een Popkoor (@ De Cohorte: misschien interessant luistervoer?), Fortunate Few (speelden al in het STUK en brachten met een stevige set toch wat zon in huis), het duo van Sohètko die een intimistische set en français brachten onder begeleiding van gitaar en banjo en Marxon (foto) die een heus drumstel naar de studio meebrachten. Allemaal unplugged, uiteraard! En om het rijtje compleet te maken kwam Matthieu van Enola (= Goddeau + Digg) zijn dagelijkse recensie bespreken.

zo 3 juni 2012 - 02:11
0

Zaterdag feestdag - zo bleek vandaag in Leuven. Niet alleen bleek onze stad 750 jaar oud te worden - en werden er 750 Nederlanders uit Den Bosch uitgenodigd, met de nodige fanfare-herrie tot gevolg. Ook OHL vierde vandaag feest - ter ere van hun 10-jarig bestaan (en misschien ook een beetje voor hun eerste jaar in eerste klasse). Chris Vandenbroecke (de woordvoerder van de ploeg), kwam dan ook langs voor een gesprek. 
Toevallig liep iets daarna Rik Daems langs, die trokken we dan ook maar even voor de microfoon en hij deed zijn studietips uit de doeken.

De Nederlanders kwamen ook langs aan het podium, en wel tijdens het optreden van de Kenny's (eerder foutief aangekondigd als de Kennis). De mannen in glitterpakken brachten ons Vlaamse nummers in een unplugged Rock'n Roll jasje. Tot groot jolijt van allen, ook de iets oudere Nederlanders die aan het podium bleven plakken. Of het aan de mannen of de glittervesten lag, dat hebben we niet gevraagd. 
We zijn nu toch wel redelijk benieuwd naar hoe dat klinkt in full-on-rock-versie. Misschien tijd dat iemand van jullie hen een keer boekt voor één of ander feestje? Sfeer gegarandeerd, dat is zeker. 


Iets rustiger was het begin van de dag, toen Rosa Parks' Private Busseat langskwam voor hun sessie. (De fotograaf sliep toen nog een klein beetje). Net als de volgende unplugged band - Citizen Genes trokken zij echter een pak volk. Zoals we eerder al zeiden, soms zijn een paar gitaren en een stem al wat je nodig hebt (en wat geklop op gitaarcases en tamboerijnen, uiteraard.)
Tijdens de sessie van Citizen Genes danste Pieter ook nog wel even met Lies die haar vrijgezellenavond aan het vieren was. Daarvan vind je het bewijs op onze facebookpagina

zo 3 juni 2012 - 01:50
0

Onze dag begon vandaag met interviews met Mart Buekers en gouverneur De Witte. Ook toen was onze fotografe nog niet op post. Dat was ze wel toen stand-up comédienne Els Vertongen haar ding kwam doen. 

Pieter en side-kick Gerrit vonden het alvast hilarisch. Meer foto's van hun lachbuien vind je op onze facebookpagina, net als de foto's van de unplugged sessie van No More Microwave Dinners, een band uit Keerbergen. 

Toen kwam de huisfotografe van Scorpio, Liesa Olieslaegers langs om op een professionele manier de volgende sessies en acts vast te leggen.

Een volgende unplugged was van Newton. Een band uit het Limburgse wiens plaat binnenkort uitkomt. Ook zij speelden hun nummers in een geweldig rustig jasje, inclusief keyboard en zon.

De band kreeg al redelijk wat airplay in ons land met hun single ' Kiss & Tell' en wordt blijkbaar ook al gedraaid over de hele wereld. Meer over hun vind je op hun website

De zon kwam er door - ook al waren we bang voor de regen en het vergaan van onze partytent. We zetten dapper door en misschien was het Newton wel die voor de zon zorgde. 


Naast de vele unplugged live-sessies was er vandaag opnieuw tijd voor een literair intermezzo. Niemand minder dan twittergodin en prachtschrijfster Duchka Walraet las ons een aantal van haar beste teksten voor. Lees die blog en volg die twitter. 

Krachtige teksten over het leven, in combinatie met een pracht van een stem en intonatie. Laat ons hopen dat ze binnenkort nog een keer aantreed op een Sprekende Ezels in de Metafoor. 

Zij bracht ons de zon. Dat is zeker. 


Ook de mannen van Buddha For Mary kwamen langs met een semi-akoestisch setje in een lichtelijk verminderde bezetting. 1 gitaar, 1 elektrische gitaar en 1 stem. meer moet dat soms niet zijn. Zeker met een stem als deze man, die uithaalt 'gelijk zot' en de Oude Markt even stil maakte. 
Achteraf werd er hier op Scorpio met complimenten gestrooid in de richting van de BFM-heren. 

Tussendoor spraken we ook nog met een bende zotte mannen die een triatlon zullen meedoen en hadden we onze dagelijkse afspraak met de Leuvense Biertherapeuten!

zo 3 juni 2012 - 00:49
0

We blijven doorgaan - ook al zitten we nog niet in de helft en nemen onze wallen proporties van oceanen aan. En dat allemaal voor de blokkende studenten. 

De dag begonnen we met een gesprek met professor Kerremans en enkele telefoontjes vol nuttige bloktips en stressverminderaars. Onze fotograaf werd echter pas wakker rond de klok van 10 en startte haar dag met de live-sessie van Lodestar (aka Alexander Swerts) die met zijn singer-songwriter-repertoire onze dag rustig op gang trok. Topper van de dag - een akoestische versie van het Pokémon thema-lied. 

Na de dagelijkse recensie van Matthieu (van de nieuwe blog Enola.be die goddeau en digg zal samenbrengen) waren we aanbeland aan een klein literair intermezzo. Geert Simonis, die we kennen van op literair hoogstaande avonden als Sprekende Ezels en zijn passage op Kulturama sprak over zijn blowjob aan Leonard Cohen, las poëzie voor en declameerde zijn kennis over Johnny Cash. Tot groot jolijt van allen!
De man maakt daarnaast ook nog collages, laat zijn leven veranderen door een boek en schrijft een blog

Thomas Simkens van World Scorpio kwam ook een handje toesteken en deed dat op een bijzondere manier. Hij nodigde Hanna Dekerk uit om te vertellen over haar ervaringen in Kenia. 

Dat werd uiteraard gespijsd met de nodige wereldmuziek. 

Daarna kwam ook professor Loopmans langs, om te vertellen over zijn sociale geografie. Dat ging eigenlijk gewoon over prostitutie en uitgaan. 

Daarna was het opnieuw tijd voor een politicus - deze keer Europees parlementslid Saïd El-Kadraoui die vertelde over onderwijs, europa en zijn eigen ervaringen in dat onderwijs en dat Europa. 

Dan was het bijna tijd voor ons dagelijks biertje, maar eerst kwam Generation nog langs. Daar zijn massa's goeie foto's van - die kan je bewonderen op onze facebookpagina

We sloten de dag af met een biertje van de biertherapeuten! Zoals steeds - de moeite!

do 31 mei 2012 - 22:12
0

Ola! Met enige vertraging het verslag van dag drie! 

De dag begon met Mathieu van Enola, die weer een "classic" recensie bij zich had. Vandaag was het "The Black Album" van Metallica. Even geleden nog op de wei van Werchter Boutique, vandaag bij Radio Scorpio!

Daarna bracht professor in de Politicologie, Marc Hooghe een bezoekje aan de Oude Markt. Hij bracht zijn professionele mening over de examenperiode met zich mee en een hele hoop handige tips natuurlijk!

Om 14.00u kwam Mirjam Vervaeke langs en vertelde ons hoe te ontspannen tijdens de examenperiode. Vervaeke is een relaxatietherapeute en weet dus wel wat af van relaxen. Nu wij nog!

Ontspannen konden sommigen bij de verhalende soundscapes van Peter Minten en Jan Vossen, anderen keken dan vooral raar op. De heren brachten soundscapes met daar doorheen fragmenten van verhalen. Awesome!

Om 16.00u was het tijd voor de enige en ook echte Moos! Volksradio Moos nam even het roer over van presentator Pieter, die dankbaar een dutje ging doen. Moos kreeg de Oude Markt zowaar een beetje in beweging en vooral Annelies gooide de beentjes even van de vloer (ondanks haar incident met een baal glaswol)

Om 17.30u werd Moos even onderbroken door de bierproevers. Evert van VZW De Oude Markt, kwam strategisch ook even kijken naar het bier van de dag. Het was iets donker en zuur. Iedereen die een slok wist te veroveren was enthousiast, alleen Moos leek niet helemaal overtuigd over het bier.

Scorpio Scoops gaf ons modetips, hoewel niemand echt happig leek om de plateau-sledehak-stilleto-naaldhak van Kirsten Dunst te proberen. Daarna was het de beurt aan Bookers, die hun uiterste best deden om serieus The Marriage Plot van Jeffrey Eugenides te bespreken. Maar het was vergeefse moeite want de marriachi band, die ondertussen de Oude Markt had ingepalmd, deed beiden presentarices meerdere malen in lachen uitbarsten. Live radio whut!

Spoetnik had vandaag een hele speciale gast, met name de enige echte Big Bill! Hij bracht zijn wereldhit "Ene me hesp". En daarmee viel de nacht langzaam. Op naar een nieuwe dag!

di 29 mei 2012 - 21:01
0

Dag twee van de radiomarathon en wat een dag! Bij een aangename gevoelstemperatuur van zo'n 25 graden, begonnen we aan een nieuwe etappe van de marathon. 

Om 12.00u deze middag kon men genieten van een internationaal uurtje. Fijne Franse muziek, ideaal bij dit weer en bij een pintje of sapje of .. op de Oude Markt. Klaartje Proesmans, coördinatrice van de International Office, kwam meer uitleg geven over de werking van deze organisatie. Zij organiseren het onthaal en begeleiding van internationale studenten die in Leuven komen studeren. 

Omstreeks 13.00 kwam Mathieu van Enola de plannen van DIGG.be en Goddeau uit de doeken doen. Deze twee online cultuur magazines slaan de handen in mekaar om een nieuwe site op poten te zetten, namelijk Enola. Dagelijks zal Mathieu een "klassieke" recensie doen over een classic (plaat of concert). Vandaag was dat over Múm, met hun plaat "Summer Make Good" uit 2004 en een beetje over Guns And Roses.

Laat ons niet vergeten dat deze radiomarathon nog altijd in teken staat van de blokkende student. We proberen een spreekwoordelijk hart onder de riem van de studenten te steken tijdens deze vaak moeilijk dagen. Een vrolijke noot als het ware! Daarom hadden we drie professoren uitgenodigd met name professor De Dijn, professor Cassiman en professor Raymaekers. Zij gaven een hele hoop handige tips over hoe mondelinge examens aanpakken, hoe te studeren en hoe voorbereid naar een examen te stappen. Onthou dat goed slapen, regelmatig eten en drinken en ontspannen de blok -en examenperiode vaak al heel wat lichter maken.

Schepen van Onderwijs Ridouani en Sam Pless lichtten respectievelijk het Buddy Project en het PAL (Peer Assisted Learning) Project toe. Het Buddy Project werd opgezet om scholieren van vooral het eerste en tweede middelbaar te begeleiden in hun studies. Ouderejaars staan deze jonge mensen bij tijdens het studeren en werken aan motivatie en zelfvertrouwen. Sam Pless gaf dan weer uitleg over het PAL Project. Ze ontwikkelden een online platform waar studenten terechtkunnen voor vragen en raad over de leerstof (http://www.studie-pal.be). 

Wat zou Scorpio zijn zonder muziek? Net als gisteren hadden we vandaag ook weer enkele unplugged sessies van lokale muzikanten.
De ravissante dames van Flirty Faces kwamen een kleine unplugged sessie spelen. Ze brachtten klassiekers van jazzlegendes. En Ruben Laureys bracht een instrumentale compositie op zijn klassieke gitaar. De Oude Markt kwam zowaar even tot rust.

Mosquito kwam geen muziek spelen, maar wel vertellen over hun nieuwe plannen (full album) en deze vriendelijke jongens hadden ook hun recentste EP bij. Beiden hadden wel nog wat rode ogen van een dagje Werchter Boutique. Met een kater kan je toch niet leren, dus konden ze nog even blijven hangen.

Om half zes was het weer tijd voor de bierproeverij met de mannen van Zythos. Vandaag stond de Framboise op het menu. Bier met een hele hoop echt frambozen! Pieter was alvast volledig verkocht (toen was hij ook al 15 uur wakker).

Ondertussen heeft de avondprogrammatie het overgenomen. Vanavond wel nog een sessie van Mad About Mountains om tien uur boven in de toekomstige Saloon en Eva's Sparrow komt om 1.00u wat nummers spelen.

Tot morgen!

ma 28 mei 2012 - 00:00
0

SOS Blok: Dag 1

Vandaag ging de radiomarathon "SOS Blok" van start, live vanop de Oude Markt. Na een ietwat hectisch begin, klonken de eerste vertrouwde Scorpio klanken algauw over de Oude Markt. 

Beginnen deden we met een welkomstwoord van Pieter Rombouts en Annelies Moons. 
Om half drie kwam Bearskin (http://vi.be/bearskin) enkele nummers van hun EP exclusief akoestisch voorstellen. Hetzij in een licht gewijzigde bezetting. Joshua, Sam, Wouter en gastmuzikante Myrthe speelden drie nummers met name Waiting For The Kill, Passive en Bruitism. Voor meer info over Bearskin en hun nieuwe EP kan terecht op bovenstaande link of op facebook natuurlijk.

Daarna kwam de zanger van Clouds of Illias (http://vi.be/cloudsofilias) ofwel "The Sennin" langs om wat nummers te spelen en voor een interview natuurlijk.

Pieter had ook een gesprek met ex- Radio Scorpio medewerker Chantal Dewaele, die nu op Radio Klara haar ding doet. Ondertussen vond Pieter ook nog tijd om eens te polsen hoe de sfeer op Werchter Boutique en Pinkpop was. We hoorden dat het goed en vooral warm was. 

En als het warm weer is, moet men drinken. Regel nummer één in het grote overlevingshandboek der mensen. Maar waarom water drinken, als er ook een bierproeverij plaatsvindt op ons Scorpio podium? Elke dag om half zes, het beste bier wat België te bieden heeft. En dat is héél wat!

Evert, secretaris van VZW De Oude Markt, kwam verduidelijken waarom de Oude Markt mee op de locomotief, wagen, kar van Scorpio was gesprongen. Want nogmaals deze radiomarathon is helemaal live vanop de Oude Markt. We zitten op een podium, met bijpassende partytent (olé) maar onze redactie en technische HQ zitten op de tweede verdieping van The Saloon. Dit nieuw café zal weldra zijn deuren openen. Evelyn en Kevin kwamen trots hun nieuwe café voorstellen.

Scorpio Scoops nam om 18.00 het roer over (toen ging Pieter ook een klein dutje doen). Om 19.00u kwamen de fijne mensen van Cult de cultuuragenda van deze week voorstellen en werd een kleine analyse van het Stuk Eindfeest gemaakt. ("Het was al kei licht buiten toen ik ging slapen en ik hou van flamingo's!" dixit Annelies) 
Kontra (een symbiose, mengeling, mix, soep, samenwerking, NGO tussen Kontakt en Mantra) brachtten een weirse (Limburgs voor alternatief, tegendraads of onvoorspelbare) set muziek mee. Klassiek versus ambient. En momenteel feesten we met Motor City Sounds. Detroit techno whut!

Kernwoorden voor dag 1: warm, 'aargh', unplugged sessies, SOS Blok!, partytent.

Morgen nieuwe sessies (Flirty Faces en Mosquito), interviews, randanimatie, zon en vooral een hele hoop steun voor de blokkende student. Je kan ook altijd  ons callcenter contacteren voor een goed gesprek, een streng woord of een goeie mop. En Piet De Pessemier van Mad About Mountains komt morgen met een beetje geluk een sessie spelen. Mad About Mountains speelden al in de AB, STUK, Rataplan en zijn deze zomer te zien op de Gentse Feesten én Pukkelpop. 

Pieter zal er nog de hele nacht zijn, live vanop de Oude Markt. Radio Scorpio, whut!